Якою є ціна декарбонізації та хто взагалі має фінансувати всі ці заходи? Питання дуже спірне. Наприклад, Єврокомісія на реалізацію Green Deal до 2030 року має намір виділити загалом 1 трлн євро. За масштабністю витрат та зусиль кліматичний проєкт там порівняли з американською програмою висадки людини на Місяць у 1960-х роках.
Крім того, влітку 2021 року Єврокомісія запропонувала створити фонд обсягом 144,4 млрд євро для пом'якшення наслідків переходу ЄС до «чистої» економіки, який надасть країнам — членам Євросоюзу фінансування у розмірі 72,2 млрд євро на період 2025-2032 років. Звідки візьмуться гроші? Та з тих самих податків на імпорт «брудних» товарів, із податків за перевищення нормативів викидів європейськими компаніями. Ну і кредитування — вже розгортається так зване зелене кредитування, тобто фінансування проєктів декарбонізації, підвищення енергоефективності, будівництва мереж зарядних станцій для авто тощо.
В Україні, за оцінками Міненерго, після запуску процесу декарбонізації доведеться щороку витрачати 5% ВВП (близько 6,7 млрд євро, якщо виходити з обсягу ВВП 2020 року) на реформи в енергетиці, АПК та транспортній галузі. При цьому, за підрахунками експертів, тільки на старті потрібно вкласти 2,2 млрд євро в технології, які забезпечать зниження використання дизеля, 1,4 млрд євро — у стале виробництво, 2,6 млрд євро — в управління земельними ресурсами та 300 млн євро — на поліпшення стану лісових насаджень.
А голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко заявив, що для переходу на відновлювані джерела енергії Україні потрібно буде витратити близько $100 млрд.
За підрахунками Української асоціації бізнесу та торгівлі (UBTA), загальна потреба в інвестиціях для всієї стратегії переходу України до нульових викидів СО2 становить 245 млрд євро до 2030 року. Представники UBTA кажуть, що уряд готовий виділити з цієї суми лише 5%, тобто в межах 12 млрд євро. Отже, більшість витрат, пов'язаних із досягненням вуглецевої нейтральності, ляже на бізнес. Хто б сумнівався.